Як правило, колючий дріт асоціюється у людей з негативними уявленнями і спогадами, але з'явився і активно використовувався він в Америці ще в 19 столітті для дуже прогресивних цілей.

Необхідність створення обгороджувань

Колючий дріт сприяв розвитку скотарства і землеробства на Заході США, коли у фермерів виникла необхідність захищати поля і пасовища для організації контрольованого і планованого випасу худоби. За відсутності обгороджувань, худоба паслася вільно і конкурувала за корм і воду, а також обмежувалася кількість нових переселенців, які могли б розміститися в районі. Таким чином, для розвитку фермерства виникла потреба в створенні ефективного обгороджування.

Чому саме дріт

Дерев'яні забори в цих місцях коштували дуже дорого, і придбати деревину в прерії і на рівнинах, де зростало мало дерев, було украй складно. Деревина була в такому дефіциті в цих місцях, що навіть будинки будувалися з дерну. Крім того, ці райони не були багаті і каменем для зведення стін, будь-який будівельний матеріал був в дефіциті. Геніальною знахідкою став колючий дріт, ціна якого виявилася значно меньшою, а установка дротяних обгороджувань простішою і швидшою, ніж з будь-якого альтернативного будівельного матеріалу.

Історія винаходів

Стрімка поява колючого дроту, як недорогого і вельми ефективного способу обгороджування, сприятливо і безповоротно змінило життя на Дикому Заході. Один за іншим пропонувалися способи удосконалення обгороджувань з колючого дроту, патенти на яких були видані Управлінням США по патентах, починаючи з Майкла Келлі в 1868 р. і закінчуючи самим практичним винаходом Іосифа Гліддена в 1874 році, які і поклали початок історії цього виробу. Винахід Гліддена був визнаний найвдалішим, саме його співгромадяни і назвали «батьком колючого дроту».

Музеї колючого дроту

В південно-західній частині США колючий дріт вважають епохальним винаходом, тут вельми поширене збирання зразків «колючки». У цих місцях існує два незвичайні музеї, які цілком і повністю відображують історію колючого дроту. Колекціонери відшукують на кинутих фермах ранні зразки колючого дроту, і виставляють як експонати в музеях, так  і на продаж. Видаються спеціальні каталоги зразків дроту минулих часів, збирачі організовують щорічні виставки і зльоти. У музеях можна побачити близько двох тисяч видів колючого дроту і інструменти для його виробництва. Прикрасою музеїв є творчо виконані експонати-скульптури з колючого дроту, велика кількість фотознімків заборів з «колючки» і унікальна бібліотека.

Колючий дріт Егоза – використання у наш час

В подальшому після свого вдалого винаходу, колючий дріт застосовувався під час світових воєн як військова зброя для запобігання атакам. У нашу епоху, колючий дріт часто використовується для захисту і охорони різних об'єктів, коли потрібно встановити територіальні кордони. Сучасний дріт колючий Егоза став значно ефективнішим і отримав назву АКC - армована колюча стрічка. Вдосконалений її спосіб виробництва і міцніші вживані матеріали. Покриття цинком поверхні дроту і сталевої стрічки дозволило істотно збільшити ресурс експлуатації «колючки». Таке обгороджування стало міцнішим і довговічнішим, його важче розрізати або здолати. Сучасна армована колюча стрічка знайшла своє вживання в будівництві для охорони підприємств, електростанцій, промислових комплексів, аеропортів, автостоянок, сільськогосподарських і багатьох інших територій, коли існує необхідність захистити об'єкт від непрошених вторгнень. Вживається колючий дріт Егоза і для охорони приватної власності.