Серед численних питань безпеки будь-якого промислового, цивільного чи спеціального об'єкта чи не найскладніший і найважливіший — захист його периметра як першого і найбільш відповідального рубежу охорони.

 Захист периметра об'єкта можливий при оптимальному поєднанні механічних перешкод, що утрудняють і уповільнюють дії порушника, з технічними засобами раннього виявлення факту проникнення. Отже, комплекс охорони периметра складається з наступних систем:

1. Інженерні засоби охорони периметра (механічні перешкоди, паркани огорожі і т.д.) та інженерні загородження (козирки з колючого дроту, спіралі, плоскі загородження і т.д.);
2. Технічні засоби охорони периметра (периметральна охоронна сигналізація, системи контролю та спостереження, системи тривожного сповіщення, освітлення.

Захист периметра об'єкта можливий при оптимальному поєднанні механічних перешкод, що утрудняють і уповільнюють дії порушника, з технічними засобами раннього виявлення факту проникнення. Отже, комплекс охорони периметра складається з наступних систем:
1. Інженерні засоби охорони периметра (механічні перешкоди, паркани огорожі і т.д.) та інженерні загородження (козирки з колючого дроту, спіралі, плоскі загородження і т.д.);2. Технічні засоби охорони периметра (периметральна охоронна сигналізація, системи контролю та спостереження, системи тривожного сповіщення, освітлення.

Інженерні засоби охорони периметра

Периметровий комплект інженерних споруд як сукупність інженерних огороджень служить для забезпечення неприступності територій і об'єктів з метою запобігання проникненню на них сторонніх осіб і транспортних засобів.

Останнім часом ефективно використовується армована колюча стрічка Єгоза, яка значно ефективніша від звичайного колючого дроту. Загорожі з колючого дроту Єгоза відносно недорогі, а прості технології виготовлення дозволяють здійснити монтаж захисного металевого огородження в максимально короткі терміни складання і забезпечують абсолютну надійність і безпеку.

Колючий дріт типу "Єгоза" представляє собою спеціальну сталеву стрічку з нарізаними по краях гострими шипами. По осі стрічка армується сталевим дротом, що збільшує опірність перерізанню. Скручений в спіраль діаметром 500, 700 і 900 мм дріт скріплюється витками між собою спеціальними скобами. При розтягуванні спіралей створюється колюча об'ємна споруда, яка монтується на будівельні огорожі чи металеві паркани.

Армована колюча стрічка АКС Єгоза є аналогом звичайного колючого дроту і значно дієвіша від усіх попередніх варіантів колючого дроту і огорож з нього. Застосування цього типу колючого дроту дозволяє будувати високоефективні системи захисту периметра об'єктів, які здатні забезпечити дуже високу ступінь безпеки.

 

Якісний колючий дріт Єгоза й огородження з колючого дроту здатні убезпечити територію всякого об'єкта, але слід пам'ятати і про таку обставину, як установка колючого дроту. Грамотно спроектоване і якісно встановлене огородження з колючого дроту Єгоза представляє собою надійний захист від посягань порушників і може використовуватися довгий час. Колючий дріт Єгоза, встановлений ​​непрофесіоналами, може позбавити всіх переваг навіть якісне огородження з АКЛ Егоза.

 

Технічні засоби охорони периметра

Периметральний кордон об'єкта є найкращим місцем для раннього детектування вторгнення. Таким чином, периметральні системи охорони є найбільш ефективними засобами захисту від несанкціонованого проникнення, оскільки видають сигнал тривоги задовго до того, як зловмисник може проникнути в особливо важливі зони, о'єкта, що охороняються. На сьогоднішній день технічні засоби охорони досить різноманітні і в цілому дуже ефективні. До них відносяться радіопроменеві системи, радіохвильові, пасивні і активні інфрачервоні бар'єри, ємнісні системи. Кожна з них заснована на своїх фізичних принципах роботи.

Особливо ефективним є застосування периметральниз засобів охорони (ПЗО) на основі сенсорних кабелів, незаперечною перевагою яких є точне слідування контурам всього периметра і несприйнятливість до топографії і рельєфу. Крім усього цього, сенсорні кабелі, встановлені на огорожі, на відміну від ряду інших систем, рівномірно розподіляють "охоронну навантаження" по всьому периметру, виключаючи небажану пріоритетність, тим самим ще більше підвищуючи ефективність виявлення.