Колюча сітка для огорожі

Сітка металева для огорожі має давню історію. Ще в давнину люди придумували різні способи, щоб захистити себе від раптових нападів диких тварин, різних шкідників, а згодом - ворогів, тому спочатку оточували свої житла гілками колючих чагарників, а після використовували й інші види огороджень, як, наприклад:

- живу огорожу з «колючих» рослин за типом терну, шипшини, кущів троянд, які висаджувалиі зовсім близько один до одного;

- перешкода, зроблена руками людини: викопаний рів, різний насип та інше;

- варіації штучних огороджень, як то частоколи, паркани із загостреними металевими прутами або високими сталевими лезами; кілки, які з'єднанувались між собою і загострювались з обох боків.

І набагато пізніше, коли з'явилася необхідність у спорудженні огорожі для худоби, винайшли конструкцію з дроту з металевими шипами. Ну, а хто придумав найперший дріт, досі ніхто не знає. Існують різні версії, але точно відомо, що вперше були зареєстровані патенти на колючий дріт у 1874 році. І тут фантазії винахідників не знали кордонів: дріт скручували різними формами і фігурами. Відомий один факт, що один шкільний вчитель з Іллінойсу використовував для скручування дроту навіть кавомолку!

Потім цими винаходами стали цікавитися військові, вже наприкінці 19 століття її використовували як загорожу для в'язниць, а потім і перших концтаборів. І ось з тих пір колючий дріт, сітка огорожі придбала репутацію підвладності. Але все таки найбільш ефективною вона виявилася у вигляді польового загородження в період війни.

Дещо пізніше колючий дріт майже витіснила металева колюча стрічка «Єгоза», яку в наш час придумали утрмувати сталевим дротом. Така стрічка була більш міцною, а частини огорожі - однією із самих непереборних перешкод, особливо, коли хтось додумався провести через неї електричний струм. Таке огородження частіше використовували для об'єктів, що вимагають посиленої охорони.

В даний час купити сітку металеву для огорожі не проблема. Виробнича група «Кайман» відома як надійний виробник і постачальник високоефективної захисної сітки та інших колюче-ріжучих загороджень для забезпечення охорони об'єктів різного призначення. Це може бути і паркан посилений Піранья, і паркан з армованої колючої стрічки, який не пропустить на територію, яка охороняється ні зловмисників, ні випадкових сторонніх осіб.